top of page

Náš príbeh

Lu.Lo bags

Lu.Lo bags je slovenská rodinná značka  zrodená z nadšenia pre dizajn a poctivú ručnú prácu.

 

Venujeme sa prevažne výrobe tašiek, batohov a doplnkov, ktoré charakterizuje nadčasovosť, minimalistický štýl a kvalita materiálov.

IMG_9880.jpg
IMG_0212.jpg

Remeslo. Koža. Minimalizmus.

Všetky produkty sú starostlivo vyrobené v malom ateliéri na severe Slovenska

 

Inšpiráciu hľadáme všade navôkol nás a naše modely navrhujeme tak, aby boli čo najviac funkčné a pohodlné. Každý z nich je originál, ktorý nesie svoj vlastný príbeh.

O celý proces tvorby, od návrhu až po zasielanie balíčkov, sa stará dcéra a mama - Milica a Ľudka.

Môžete si o nás prečítať viac na:

www.feminity.sk

alebo si môžete pozrieť natáčanie pre rtvs:

www.rtvs.sk  od 7:25 

lulobags.jpg
DSC00982.jpg

Materiál a výroba

Viac ako polovica koženého materiálu, ktorý použíme je "odpadový materiál". Takéto kože sú stále veľmi kvalitné, len nespĺňajú vysoké požiadavky niektorých firiem, ktoré potrebujú 100% bezchybnosť na celom jednom kuse kože. My vieme takúto kožu stále využiť, pretože ju režeme na menšie časti.

Oblečenie šijeme z certifikovaných látok. Látky sú vyrobené v Európe a sú šetrne k životnému prostrediu. Každá látka má minimálne OKO-TEX Standard 100 certifikát, ale nájdete u nás aj materiály s certifikátom Masters of Linen, European flax a inými.

Vždy sa snažíme využiť takmer celý materiál, aby vznikal čo najmenši odpad. Menšie odrezky, ktoré nevieme alebo nestíhame využiť pravidelne darujeme rôzným kreatívnym ľudom. Dajte nám vedieť, ak by ste aj vy vedeli využiť kožené alebo látkové odrezky  :)

Na svoj nový kúsok si musíte väčšinou počkať pár týždňov. Produkty vyrábame až po vytvorení objednávky. V časti skladom sa vždy nájde pár produktov, ktoré nám ostali napr. z dizajn trhov. Tie vám vieme poslať do pár dní.

 

Veríme, že dlhšia doba dodania nebude veľká prekážka :)

IMG_9815.jpg
Anchor 1
bottom of page